Akademickie Mistrzostwa Polski w Żeglarstwie 2012

Minęło już dużo czasu, ale ciągle warto wspomnieć o Akademickich Mistrzostwach Polski w żeglarstwie, które odbyły się w dniach 25-28 czerwca 2012 w Wilkasach. Zawody po raz ostatni zorganizował AZS Środowisko Warszawskie. Na akwen regat wybrano tradycyjnie już jezioro Niegocin, klasa łódek również pozostała bez zmian w stosunku do poprzednich edycji – narodowa klasa Omega.

 Z uwagi na sesję, termin regat nie był bardzo korzystny, jednak udało się zgromadzić w jednym miejscu 81 załóg z 34 uczelni. Po ostatnich egzaminach (zaliczonych na 5 :) w poniedziałek 25.06 dojechała także nasza ekipa z Politechniki Warszawskiej. Wystawiliśmy 3 załogi w składach:

  • Piotr Mazur, Rafał Malinowski, Maria Grabowska
  • Anna Kula, Agnieszka Marach, Maja Dembowska
  • Olga Sabok, Ula Dziedzic, Maciej Sidorowicz.

 W tym roku starty okazały się dla nas bardzo trudne, zarówno ze względu na bardzo wymagające warunki atmosferyczne jak i słaby sprzęt- wilkaskie omegi.

Wtorek przyniósł warunki na tyle silnowiatrowe, że po kilkukrotnym odraczaniu sędzia główny Wojciech Caban odwołał wyścigi.  W środę wiatr nieznacznie zelżał I udało się przeprowadzić eliminacje. Naszej damskiej załodze szczęście nie sprzyjało, podarłyśmy żagiel, musiałyśmy wycofać się z wyścigu i z trudem udało nam się wrócić na następne. Na szczęście udało się nam zakwalifikować do złotej floty.  Czwartek- finałowy dzień regat, to już zupełnie inne warunki. Przy bardzo słabym wietrze udało się rozegrać tylko dwa wyścigi. Było dużo nerwów, wiele załóg nie zdążyło na start, wiele dyskwalifikacji i w konsekwencji zaskakujące wyniki końcowe.

Naszej załodze (Ania Kula, Agnieszka Marach, Maja Dembowska) udało się powtórzyć sukces z zeszłego roku i na podium klasyfikacji sterniczek stanęłyśmy na 3 miejscu (jednocześnie byłyśmy pierwszą damską załogą) W klasyfikacji zespołowej Politechnik nasza uczelnia uplasowała się na drugim miejscu. Indywidualny wynik załogi Piotra Mazura to 15 miejsce a Olgi Sabok 60.

Pełne wyniki regat dostępne są tutaj:

http://www.amp.azs.pl/pliki1112/dokumenty/wyniki/1112_zeglarstwo_wyniki.pdf

 Bezkonkurencyjna (po raz kolejny) okazała się Politechnika Gdańska z Filipem Pietrzakiem wraz z załogą na czele. Serdeczne gratulacje! :)

Z naszej strony należą się ogromne podziękowania dla Żaglowni Panaś za naprawę rozdartego foka! :)

Dodaj komentarz

Adres elektroniczny nie będzie publicznie widoczny.

*

*